Resultat spår elitklass 5 maj

 

Förare

Hund

Klubb

Resultat

 

Ras

1.

Boel Bengtsson

Tonedo´s Amazing Rebelle

Tranås BK

570.5p

Certifikat

Border collie

2.

Annelie Elf

SE BCH Ranchen´s Magica De Hex

Motala Brukshundklubb

539p

Certifikatpoäng

Rottweiler

3.

Lars Persson

Hedeforsens Urax

Ystads BK

538p

Certifikatpoäng

Tysk schäferhund

4.

Patric Anderpalm

Tonedo´s My Friend Ammie

Vadstena BK

537.75p

Certifikatpoäng

Border collie

5.

Jonny Håkansson

Team´s Ali

Sölvesborgs BHK

515.5p

Godkänd

Tysk schäferhund

6.

Håkan Lindberg

Tollartrollets Snobben

Njudungs BK

511.5p

Godkänd

Nova scotia duck tolling retriever

7.

Daisy Persson

Hedeforsens Ozborn

Ystads BK

509p

Godkänd

Tysk schäferhund

8.

Krister wall

Andros Qompis

Norrköpings BHK

472p

Godkänd

Rottweiler

9.

Lena Jansson

Puckings Bita

Västerviks BK

467.5p

Godkänd

Tysk schäferhund

 

Marie Torvaldsdotter

Tonedo´s My Friend Amira

Boxholms BK

Bryter

 

Border collie

 

Cari Hansson

Blue Alert´s Sipa Lipa Lakritspipa

Söderköpings BK

Bryter

 

Australian shepherd

 

Anita Thelin

TÜringen´s Cixten

Nässjö BK

Bryter

 

Rottweiler

 

 

Resultat tävling 6maj

Spår lägre klass

 

Förare

Hund

Klubb

Resultat

 

Ras

 

1.

Marianne Kärrman

Gråmanns Örvar

        Mjölby BHK

   483p

Uppflyttad

Tysk schäferhund

 

2.

Margareta Wertsberg

Pure Logic´s Penelope

Sjöbo BK

479p

Uppflyttad

Boxer

 

3.

Hans-Åke Roy

Natus Faxe

Sjöbo BK

462.75p

Uppflyttad

Rottweiler

 

4.

Anna Karlsson

Engelaiz Coutinho

Svenska Boxerklubben

410.25p

Godkänd

Boxer

 

 

Spår högre klass

 

Förare

HundKlubb

Klubb

 Resultat

 

 Ras  

1.

Björn   Bengtson

Mörkvedens   Rouge

Tranås BK

491p

Godkänd

Flatcoated   retriever

                                                                     

 

2.

Anngreth   Gustafsson

Stora Djupedals Humor

Jönköpings BHK

482p

Godkänd

Rottweiler  

    

 

3.

Tony   Gustafsson

Wilcamp´s   Grapetoni

Mjölby BHK

423.75p

Godkänd

Tysk   schäferhund

    

 

4.

Mia   Eriksson

Stjernborgens   Mynta

Gnesta-Trosa BK

418p

Godkänd

Australian   shepherd

    

 

5.

Månika   Laurinen

Stora   Djupedals Himla

Jönköpings BHK

360.75p

Godkänd

Rottweiler  

    

 

 

 

 

 

Resultat lydnadstävling 12 maj

Lydnad Startklass

 

Förare

Hund

Klubb

Resultat

 

Ras

   

1.

Annica Gustafson

Three Hill´s Unknown Eagle

Tranås BK

147.5p

Godkänd

Engelsk springer spaniel

   

2.

Ingalill Andersson

Qypz´Åvs Dubbel-Nacke

Tranås BK

142.5p

Godkänd

Riesenschnauzer svart

   

3.

Ing-Marie Ramsten

Sheepax Baloo

Mjölby BHK

130p

Godkänd

Border collie

   

 

Anna Pettersson

Khetashio Cool Intentions

Mjölby BHK

Bryter

 

Australian shepherd

   

 

Lydnadsklass 1

 

Förare

Hund

Klubb

Resultat

 

Ras

 

1.

Maria Johansson

Korpklons Duchesse

Njudungs BK

201p

3:e pris

Labrador retriever

 

 

Lydnadsklass 2  

 

Förare

Hund

Klubb

Resultat

 

Ras

 

1.

Sandra Matsson

Rostaggens Jippie-Jay

Jönköpings BHK

201p

3:e pris

Australian   kelpie

 

2.

Ann-Christine   Ring

Krösaskogens Viola

Linköpings BK

189p

0-pris

Västgötaspets